Bu Ayıp Bize Yeter Haberini ( Yalanlıyoruz )

Bu Ayıp Bize Yeter Haberini ( Yalanlıyoruz )

17:25:24 | 2019-10-17

Bazı Haber Sitelerinde ÖZEL İDARENİN AYIBI başlığı ile yapılan Bolu Merkeze bağlı Örencik, Kınık, ve Okcular köyündeki 20 gündür yaşanan su sıkıntısı aslında Çamyayla köyü sınırlarında KARE İNŞAAT tarafından yapılacak otel yapımı çalışmaları için yol açarken bahsi geçen kınık, örencik, Okcular köyü su hattına verdiği zarardan dolayı yaşanmıştır. Sorunlar zinciri şu şekilde sıralanabilir KARE İNŞAAT tarafından yol çalışmalarında ana su hattı kırılır ve suyun tazziği ile kırılan borunun içerisine taş parşaları ve kum çakıl girmiştir ,  bir süre sonra yine aynı inşaat firması daha yukarıda yoldan gelebilecek sel suları için menfez çalışmaları sırasında ağır kepçe hareketlerinden ve kepçe tarafında yer altındaki ana su borusu tekrar kırılmıştır tekrar boru içerisine kaçan taş parçaları ana borunun geçit yolunda dip bölgede tıkanmış olup su tamamen kesilmiştir. Köylüler kendi çabaları ile sorunlu yerleri düzeltmeye çalışmışlar fakat su borusu boyunda yer yer tıkanıklık devam ettiğinden Köy muhtarları tarafında Bolu Özel idaresinden boru talep edilmiştir Özel idare hemen boru teminini yaparak köy muhtarlarına teslim etmiş ve 2 günlük çalışma sonucu boru yeniden yer altına döşenmiş ve su köy su depolarına girmiştir. ve Olay çözülmüştür.

Köylülerin Tek temennisi KARE İNŞAAT ın tekrar su hattı boyunda çalışma yaparak tekrar su borusuna zarar vermesidir. Konu İnşaat yetkililerine bildirilmiştir Ana Su borusu hattında dikkat edilmesi söylenmiştir. Bu Nedenle Tüm Yaşanan bu sıkıntılar KARE İNŞAATın zarar vermesinden dolayıdır. 
Durumdan anlaşılacağı üzere ÖZEL İDARE'NİN AYIBI, SÖZÜ YANLIŞTIR. Köy Muhtarları ve vatandaşlar Özel idare yetkililerine teşekkürlerini iletmektedir.
Köylülerin ÖZEL İDAREDEN Tek isteği var Bu 3 köye gelen su kaynaklarının zaman içersinde sorunlar yarattığı ve sularının yetersizlikten dolayı sık sık kesildiği bu nedenle depolarının ve kaynakların kapkaçların güncellenmesini talep ediyorlar . 

 

 

 

 
ETİKET :   örencik su kesintisi özel idare kere inşaat

Tümü